Site Overlay

Audyt fotowoltaiczny

Nasza firma wykonuje audyty fotowoltaiczne. W ostatnim czasie branża odnawialnych źródeł energii przeżywa rozkwit, a ludzie najczęściej sięgają właśnie po panele słoneczne. Uwarunkowane jest to między innymi opłacalnością inwestycji, małą ilością potrzebnego miejsca czy dostępnymi dofinansowaniami do fotowoltaiki. Przeprowadzany przez naszą firmę audyt fotowoltaiczny sprawdza opłacalność i wykonalność inwestycji. Są to między innymi obliczenia, które prowadzą do doboru instalacji fotowoltaicznej. Audyt nie jest wymagany w przypadku przedsiębiorstw i osób prywatnych, jednak zawsze warto go wykonać. Zminimalizuje to ryzyka i wyeliminuje błędy związane z położeniem za małej czy za dużej instalacji. W przypadku instytucji państwowych audyt fotowoltaiczny musi być przeprowadzony zawsze.

Z czego składa się audyt fotowoltaiczny?

Bez względu na miejsce montażu paneli audyt fotowoltaiczny składa się z kilku podstawowych etapów:

  • wywiad z inwestorem dotyczący obiektu,
  • wybór miejsca instalacji i samej konstrukcji wsporczej (do wyboru są instalacje na dach oraz gruntowe),
  • analiza zacienienia (panele montuje się najczęściej od południa, ale rozważane są często inne miejsca),
  • obliczenie ilości energii produkowanej przez panele (pod uwagę brana jest lokalizacja, nachylenie, rozmiar, zacienienie),
  • analiza kosztów projektu.

Zachęcamy do przeprowadzenia audytu fotowoltaicznego swojego budynku przed założeniem instalacji, aby mieć pewność opłacalności całej inwestycji. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!