Site Overlay
kask na panelach fotowoltaicznych

Na czym polega audyt zużycia energii elektrycznej?

Audyt zużycia energii elektrycznej to sposób na określenie, ile energii zużywa budynek i jak jest ona wykorzystywana. Może on pomóc w identyfikacji możliwości poprawy wydajności budynków i zazwyczaj zawiera zalecenia dotyczące modernizacji. Ponadto jest niezbędny do określenia ilości i wielkości paneli fotowoltaicznych, jakie należy zamontować, aby zagwarantować pełną niezależność energetyczną nieruchomości.

Jak przeprowadza się audyt zużycia energii elektrycznej?

Audyt zużycia energii elektrycznej to kontrola zużycia energii elektrycznej lub ilości energii zużytej przez firmę bądź gospodarstwo domowe w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy. Kontrola odbywa się za pomocą liczników i rejestrowania całkowitej ilości zużytej energii w ustalonym okresie czasu. Audyt może być również wykorzystany do identyfikacji obszarów, w których można zainstalować nowy sprzęt lub zmienić zasady w celu zmniejszenia ilości wymaganej energii. Umożliwiają one również przedsiębiorstwom użyteczności publicznej identyfikację możliwości poprawy wydajności, a dostawcom usług energetycznych ocenić ich własną działalność.

Wykonanie pomiarów zużycia energii w budynku sprawia, że zyskujemy możliwość sprawnego i skutecznego wprowadzenia do niego nowych, ekologicznych i odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika. Montaż paneli słonecznych lubelskie może zagwarantować pełną niezależność energetyczną, pod warunkiem że ich ilość i moc będą odpowiednio dobrane przez specjalistów.

W jakich budynkach przeprowadza się audyty energetyczne?

Audyty energetyczne przeprowadzane są we wszystkich budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Audytor zazwyczaj rejestruje zużycie energii w budynku przez okres kilku miesięcy, a następnie przedstawia zalecenia dotyczące poprawy wydajności. Aby spełnić standardy Międzynarodowego Kodeksu Oszczędzania Energii (IECC), budynek musi mieć audyt energetyczny, jako „ocenę mającą na celu identyfikację i kwantyfikację zużycia energii w budynkach” przeprowadzaną co trzy lata. Ten proces jest zwykle wykonywany przez architekta lub inżyniera.

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl