Site Overlay

Transport węgla

Zapewniamy klientom usługi wiązane z transportem węgla. Jest to najpopularniejszy środek opałowy wykorzystywany nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również przedsiębiorstwach, które nie mogą sobie pozwolić na brak zapasów tego surowca. W związku z tym dostarczamy węgiel szybko i na czas, aby zapewnić Państwu ciągłość produkcji i funkcjonowania zakładu. Pracujemy z klientami indywidualnymi oraz przedsiębiorstwami.

Znajomość rynku spedycyjnego i współpraca ze sprawdzonymi przewoźnikami pozwala nam oferować atrakcyjne stawki transportu ładunku. Oprócz węgla organizujemy transport miału, koksu, ekogroszku, mułu węglowego, a także paliw i produktów płynnych.

Jak wygląda transport węgla?

Transport węgla różni się od transportu materiałów sypkich, palet czy towarów wielkogabarytowych. O ile przewóz węgla na dużych odległościach lub pomiędzy państwami często odbywa się w wagonach pociągowych, tak często klienci indywidualni i przedsiębiorcy korzystają z przewozu samochodami ciężarowymi. Najważniejszy jest dobór odpowiednich pojazdów – nie tylko o wystarczającym udźwigu, ale również posiadających możliwość swobodnego załadunku i rozładunku. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku wywrotki ciężarowe. W przypadku dużych inwestycji, w których klient ma do przeładowania bardzo dużą ilość węgla, możemy zaproponować skorzystanie z dźwigów.

Każda usługa transportowa ustalana jest indywidualnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!