Site Overlay

Dobór instalacji fotowoltaicznej

Dobór instalacji fotowoltaicznej to ważna czynność przed rozpoczęciem całej inwestycji. W dużej mierze decyduje o oszczędnościach i czasie zwrotu poniesionych kosztów. Najważniejsze jest określenie całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną w obiekcie na podstawie starych faktur czy z pomocą naszej firmy. Panele produkują prąd zużywany bezpośrednie w gospodarstwie, a także nadwyżkę przekazywaną do sieci elektrycznej, którą również należy uwzględnić. Przy dobrze dobranej instalacji rachunki miesięczne mogą wynosić nawet tylko kilkanaście złotych. Warto jest mieć to na uwadze i powierzyć dobór mocy instalacji fotowoltaicznej naszej firmie.

Jaką instalację fotowoltaiczną wybrać?

Każdy inwestor stoi przed wyborem rodzaju instalacji fotowoltaicznej – panele dachowe czy gruntowe? Dofinansowania na fotowoltaikę możliwe są w przypadku obydwu wariantów, dlatego najważniejsze w wyborze są uwarunkowania budynku. Najczęściej wybierane są panele dachowe, a ich położenie zależy od takich czynników jak:

  • wielkość,
  • ocena stanu, rodzaju i możliwości pokrycia dachowego,
  • nachylenie dachu – kierunek i kąt,
  • ewentualne zacienienia przez sąsiadujące budynki czy rośliny.

Jeśli budynek skierowany jest w niekorzystną stronę, trzeba wybrać instalację fotowoltaiczną o większej mocy. Zły stan dachu lub inne uwarunkowania mogą nie pozwolić na ten typ instalacji – wtedy inwestorowi zalecamy panele fotowoltaiczne gruntowe. Ich moc jest przeważnie większa, ponieważ na gruncie zmieścić można więcej modułów. Trzeba jednak mieć na uwadze przyszłe okoliczne inwestycje. Dopływ światła do paneli gruntowych łatwo można zasłonić nowymi budynkami czy rozrośniętymi drzewami.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiedniej fotowoltaiki do Państwa domu, biura czy gospodarstwa rolnego – zapraszamy do kontaktu!

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl