Site Overlay

Transport gabarytowy

Jedną z naszych specjalności jest transport gabarytowy, a w szczególności transport palet. Zapewniamy łatwy załadunek i rozładunek towaru dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym pojazdom ciężarowym. Nasza propozycja transportu to dobre rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, kiedy transportowane towary przekraczają dopuszczalne limity firm kurierskich i innych. Specjalizujemy się w transporcie towarów ciężkich, w tym również transporcie węgla, zboża czy kruszywa. Doświadczenie w spedycji, wykwalifikowani kierowcy i nowoczesny tabor pojazdów pozwalają nam realizować zlecenia szybko i dokładnie.

Transport palet

Transport palet z towarem to jeden z najpopularniejszych i najszybszych możliwości przewozu ładunków. Wykorzystujemy w tym celu specjalnie przygotowane palety takie jak:

  • półpaleta – jest to paleta o wymiarach połowy standardowej europalety. Jej zastosowanie jest szczególnie przydatne w przypadku niewielkich ilości towarów lub tam, gdzie pełna europaleta byłaby zbyt duża. Półpaleta doskonale sprawdza się w sklepach detalicznych, magazynach, a także w transporcie towarów mniejszych gabarytów;
  • europaleta – znana również jako paleta EUR, to standardowy rodzaj palety stosowany powszechnie w transporcie i magazynowaniu towarów. Jej wymiary (80 cm x 120 cm) są znormalizowane i umożliwiają łatwe składowanie, transport oraz obsługę przy użyciu różnych urządzeń, jak wózki widłowe. Europaleta jest szeroko stosowana w różnych branżach, w tym w handlu detalicznym, logistyce, produkcji i dystrybucji;
  • paleta przemysłowa – jest większa niż standardowa europaleta (120 cm x 120 cm) i ma zastosowanie głównie w branżach przemysłowych, gdzie duże i ciężkie towary wymagają solidnego podparcia. Palety przemysłowe są stosowane w branżach takich jak produkcja ciężkiego sprzętu, materiałów budowlanych, a także w sektorze metalurgicznym.

Wybór odpowiedniego typu palety zależy od wielkości i wagi ładunku, specyfiki branży, jak również od preferencji logistycznych i wymagań klienta. Dobór właściwego rodzaju palety ma istotne znaczenie dla sprawnego i bezpiecznego przemieszczania towarów w łańcuchu dostaw.

Jak zapewnić bezpieczny przewóz palet?

Bezpieczny przewóz palet zależy od odpowiedniego przygotowania ładunku. Bardzo ważne jest korzystanie z nieuszkodzonych, stabilnych palet oraz odpowiednie zabezpieczenie towaru przez np. owinięcie go wraz z podstawą wytrzymałą folią stretch. Wszystkie produkty muszą być rozmieszczone równomiernie i tworzyć możliwie jak najbardziej foremną bryłę. Towar nie może wystawać poza krawędzie palety, a dobrą praktyką jest zabezpieczenie ewentualnych narożników dodatkowym kartonem.

Cena każdego przewozu palet ustalana jest indywidualnie. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w celu ustalenia wszystkich szczegółów. Znajdziemy najbardziej dogodny termin odbioru przesyłki i dostarczenia jej w miejsce docelowe. Oferujemy atrakcyjne ceny i nowoczesny tabor ciężarowy. Zapraszamy!

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl