Site Overlay

Fotowoltaika

Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. Oprócz tego przeprowadzamy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wszystkich instalacji PV. Korzystamy wyłącznie z najlepszych dostępnych na rynku części od światowych producentów.

Oferujemy:

 • Profesjonalne porady w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu,
 • Efektywną eksploatację paneli fotowoltaicznych,
 • Współpracę z doświadczonym partnerem, wykonującym stałe zlecenia dla klientów indywidualnych oraz dużych przedsiębiorstw,
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • Bezpłatny audyt,

W naszym zespole pracują doświadczeni specjaliści, którzy pomogą Ci dobrać panele fotowoltaiczne przystosowane do rodzaju budowli, która będzie zasilana energią odnawialną. Od zapotrzebowania na energię zależy sprawność i moc wymaganych paneli fotowoltaicznych. Sprawność instalacji PV określa, ile światła słonecznego zostanie przekształcone w energię elektryczną; moc z kolei dotyczy ilości energii uzyskanej przez panele fotowoltaiczne. Pomożemy Ci dobrać panele fotowoltaiczne optymalne dla Twojego domu jednorodzinnego, zakładu przemysłowego czy innych przybytków.

Panele fotowoltaiczne z ochronną warstwą EVA

Jesteśmy firmą fotowoltaiczną, która oferuje fotowoltaikę najwyższej jakości, wykonaną z wytrzymałych komponentów. Nasze panele fotowoltaiczne posiadają niezbędną warstwę EVA. Jest to cienka, przezroczysta warstwa izolacyjna pokrywająca instalacje PV; jej zadaniem jest skuteczne odłączenie od siebie ogniw instalacji, co gwarantuje wydajną pracę paneli fotowoltaicznych. Warstwa EVA dodatkowo zabezpiecza panele przed działaniem czynników atmosferycznych i tym samym zwiększa żywotność instalacji.

Warstwa EVA pokrywająca nasze panele fotowoltaiczne jest niewidoczna dla oka oraz ściśle przylegająca do modułów. W naszej firmie szczelnie montujemy warstwę EVA na powierzchni paneli fotowoltaicznych; jest to warstwa wysokiej jakości i dlatego odporna jest na korozję i rozszczelnienie. W przypadku degradacji warstwy EVA, objawiającej się zmianą barwy czy pojawieniem plam bądź pęcherzyków, przeprowadzamy sprawne prace serwisowe w ramach gwarancji lub po jej zakończeniu. Jesteśmy otwarci na współpracę z naszymi klientami i pracujemy tak, by spełnić nawet największe wymagania.

Dzięki Państwa zaufaniu w 2020 roku na terenie całego kraju wykonaliśmy 532 instalacje o łącznej mocy około 2,2 MGW.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne zamieniają energie promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Montuje się je na dachach budynków lub na specjalnych wysięgnikach na gruncie. Fotowoltaika pozwala wytworzyć darmowy prąd do ogrzania domu czy zasilenia sprzętów elektrycznych. Uzyskaną energię można zużywać na bieżące potrzeby lub odsprzedawać do miejskiej sieci energetycznej.

Rodzaje ogniw fotowoltaicznych

Na rynku dostępne są panele różniące się ogniwami:

 • polikrystaliczne,
 • monokrystaliczne.

Panele polikrystaliczne są idealnie kwadratowe, a za sprawą powłoki antyrefleksyjnej mają niebieski, odblaskowy kolor. Ogniwo monokrystaliczne jest czarne i ma kształt kwadratu o ściętych bokach. Łatwo jest je rozpoznać na dachach budynków. Panele polikrystaliczne są tańsze, jednak przekłada się to na niższą sprawność. Ponadto dodatkowe koszty generuje większa ilość potrzebnego miejsca. Panele monokrystaliczne są droższe, jednak charakteryzują się wyższą sprawnością.

Zalety paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli słonecznych niesie za sobą szereg korzyści. Walory ekologiczne i ekonomiczne sprawiają, że systemy te są bardzo korzystną technologią coraz częściej wybieraną nie tylko przez osoby prywatne, ale również przedsiębiorców i rolników. Główne zalety paneli fotowoltaicznych to:

 • uzyskanie darmowej energii słonecznej,
 • możliwość zasilania różnych budynków: domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, zakładów przemysłowych,
 • estetyczne i nierzucające się w oczy,
 • widoczne korzyści finansowe,
 • są bezpieczniejsze niż tradycyjne źródła energii,
 • prawidłowy montaż przez doświadczoną firmę zapewnia wydajną pracę przez wiele lat.

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z samymi panelami słonecznymi, ich montażem, doborem czy serwisem – zapraszamy do kontaktu!