Site Overlay
kamien grys

Jaki kamień wybrać do ogrodu?

Kamień dekoracyjny sprawdzi się również w ogrodzie, ponieważ dobrze komponuje się z drzewami, kwiatami i krzewami. Musimy tylko dobrać kolorystycznie kruszywo, żeby harmonizowało z zielenią, oczkiem wodnym oraz elementami architektury ogrodowej, niezależnie od jej stylu. Musimy zaplanować położenie kamienia, by przestrzeń dobrze się prezentowała.

Jaki kamień wybrać do ogrodu?

Kamień w ogrodzie pełni dwie funkcje: praktyczną i ozdobną. Jeśli chodzi o pierwszą, sprawdza się kostka brukowa i granit. Wyłożymy materiałami ścieżki i powierzchnię pod altanę. Aby jednak ogród ładnie się prezentował sprawdzi się grys. Lublin jest obszarem działania Adviser Solutions Polska Sp. z o.o. Firma oferuje w różnych rozmiarach i szerokiej gamie kolorystycznej, więc odpowiedni dobór produktu, odmieni aranżację przestrzeni. Podkreślimy piękno kwiatów, krzewów, drzew i oczka wodnego. Ozdobione rabaty wręcz urzekną każdego, kto będzie nas odwiedzał. Ogród nabierze innych wymiarów. Grys warto położyć nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też ochronnych i użyźniających glebę. Musimy odpowiednio przemyśleć wielkość kamienia dekoracyjnego. Przy roślinach najodpowiedniejszy jest drobny grys, natomiast grubszy możemy zastosować przy chodnikach.

Dlaczego położyć grys w ogrodzie?

Grys zapobiega rozwijaniu się chwastów i wysuszaniu się podłoża, dlatego warto się zdecydować na jego zastosowanie w ogrodzie. Z uwagi na to, że występuje w wielu kolorach i kształtach, staje się również dekoracją przestrzeni. Zazwyczaj sprawdza się jasna barwa, gdyż jest uniwersalna i doskonale komponuje się kwiatami, trawą i roślinami ozdobnymi. Jeśli chcemy, aby grys znajdował się we właściwych miejscach i nie było go w nadmiarze, powinniśmy przyjrzeć się projektom architektów zieleni i zasięgnąć wiedzy na ten temat, szczególnie o przygotowaniu podłoża. Warto wiedzieć, że materiał możemy zastosować do utwardzenia powierzchni. Wykorzystamy go na ścieżki ogrodowe. Do wykonania podjazdu warto użyć twardszego materiału.

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl