Site Overlay
montaz fotowoltaiki

Co warto wiedzieć o programie „Mój Prąd 3.0”?

Rosnące zainteresowanie naturalnymi źródłami energii powoduje coraz większą popularność programów oferujących dofinansowanie bardziej ekologicznych wyborów. Rosnące koszty energii stają się często dodatkową motywacją do wybierania zielonych opcji. Jedną z form pozyskania funduszy na przykład na fotowoltaikę jest program „Mój Prąd 3.0”. Na czym polega?

Instalacje fotowoltaiczne – dlaczego warto w nie inwestować?

Przez ostatnie lata dało się zauważyć wzrost popularności instalacji fotowoltaicznych, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby osób, dla których ekologia oraz ograniczenie wydatków to dwa najważniejsze cele. Budowa własnej elektrowni jest kusząca ze względu na rosnące ceny prądu, ale również czasowe przerwy w jego dostawie, które zdarzają się coraz częściej w różnych regionach kraju. Dzieje się tak w wyniku awarii elektrowni, ale też po bardziej intensywnych burzach lub opadach śniegu. Przydomowa elektrownia eliminuje ten problem.

Instalacje fotowoltaiczne to opcja jak obniżyć wydatki na ogrzewanie domu, ale również wykorzystać odnawialne źródła energii. Istnieje kilka dofinansowań, które różnią się od siebie warunkami rekrutacji i dysponowaniem środkami, ale firmy zajmujące się montażem fotowoltaiki, wspierają klientów w pozyskaniu odpowiednich funduszy na cały proces. Jest to z pewnością inwestycja, która szybko się zwróci oraz spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Program „Mój Prąd 3.0” – na czym polega?

Jednym ze sposobów dofinansowania fotowoltaiki jest program „Mój Prąd 3.0”, który wspiera rozwój energetyki skupionej na konsumencie. Wnioski składać można od 1 lipca 2021 r., tylko w formie elektronicznej, a sfinansować można aż 50% kosztów kupna i zamontowania instalacji (maksymalnie 3 000 zł). Program skierowany jest do osób, które wytwarzają energię na własne potrzeby i chcą zamontować nową instalację o mocy od 2 kW do 10 kW. Nabór trwa do 22.12.2021 roku lub do wyczerpania puli środków. Warto zainteresować się tego typu pomocą, która może być impulsem do innych bardziej ekologicznych wyborów.

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl