Site Overlay
fotowoltaika projekt

Jak montuje się panele fotowoltaiczne na papie?

Panele fotowoltaiczne budzą coraz większe zainteresowanie jako ekonomiczna alternatywa wytwarzania energii, z której każdy może dziś skorzystać dzięki dofinansowaniom. Coraz bardziej cenimy też ekologiczne rozwiązania. Wpływają na ograniczenie kosztów ogrzewania, prądu, ale jak wygląda montaż samej instalacji? Na czym polega i jak wygląda? Czy panele można montować na papie, czy dach trzeba jakoś do tego przygotować?

Panele fotowoltaiczne – montaż powierz specjaliście

Wykorzystanie paneli słonecznych do przekształcenia promieni na energię, z której korzystać może całe gospodarstwo brzmi bardzo kusząco. Nic więc dziwnego, że w wielu miejscach w kraju widać coraz więcej instalacji zamontowanych na dachach, wysięgnikach czy rozstawionych na polach. Instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu elementów, które powinny być odpowiednio zamontowane i przytwierdzone w trwały sposób do podłoża. To zadanie lepiej powierzyć doświadczonym fachowcom jak tym, których znajdziemy w firmie Adviser Solutions Polska.

Sposób montażu paneli oraz przewodów i wszystkich innych części zależy w dużej mierze od rodzaju dachu, jego kształtu i tego czy jest prosty, czy ze spadem, jak również od samego pokrycia dachowego. W wielu sytuacjach jako miejsce instalacji paneli wybiera się budynki gospodarcze, które pokryte są papą. Co wtedy?

Instalacja fotowoltaiczna a papa na dachu – o czym należy pamiętać?

Panele zamontować można na większości pokryć dachowych, z wyjątkiem poliwęglanu, eternitu czy pleksi, które mogłyby nie wytrzymać ich ciężaru. Jednak to sam rodzaj dachu wpływa na sposób montażu. Dachy z papą są najczęściej płaskie i bez większego nachylenia, co wymaga od osoby instalującej przygotowania specjalnej konstrukcji, która zapewni przynajmniej 20-40- stopniowy kąt nachylenia. W ten sposób zwiększa się efektywność działania instalacji. Specjalne uchwyty zapewniają wygodne ustawianie modułów i pozwalają na odpowiednią wentylację. Nie należy też martwić się o uszkodzenie dachu, gdyż wszystkie elementy instalacji są bezpieczne dla jego struktury.

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl