Site Overlay
samochod na podjezdzie

Z jakiego materiału wykonać podjazd?

Podjazd z kruszyw drogowych jest tani, solidny i wytrzymały a do tego sprawdza się niemal na każdej działce i świetnie wtapia się w otoczenie. Odpowiednio wykonany kamienny podjazd zapewni wysoką estetykę nieruchomości i będzie dobrym zamiennikiem dla nawierzchni z kostki brukowej. Co więcej, pojazd z kruszyw zagwarantuje skuteczne odprowadzanie wody deszczowej oraz zapobiegnie powstawaniu kałuż i błota.

Podjazd do garażu najlepiej wykonać z kruszyw drogowych o nieregularnych kształtach, które bardzo dobrze się klinują i zagęszczają, dzięki czemu podjazd będzie odpowiednio utwardzony. Z kolei do wykończenia podjazdu można zastosować kruszywa łamane, na przykład grys, który dostępny jest we frakcjach od 8 do 22 mm. Do budowy podjazdów bardzo dobrze sprawdza się kruszywo bazaltowe, które cechuje się trwałością na duże obciążenia i nie niszczeją pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Jak wykonać podjazd do garażu z kruszyw?

Budowę podjazdu należy rozpocząć od jego wytyczenia i podebrania warstwy ziemi. Następnie można przystąpić do układania kruszywa, a ogólna zasada jest taka, że na spodzie powinno znaleźć się kruszywo o dużym uziarnieniu, a im bliżej nawierzchni, tym frakcja powinna być mniejsza. Każdą kolejną warstwę należy dokładnie zagęszczać. Podjazd przeznaczony pod samochody osobowe powinien mieć grubość około 40 cm. Nawierzchnię warto kształtować w taki sposób, aby powstały spadki poprzeczne, dzięki czemu nie powstaną kałuże, a nadmiar wody swobodnie spłynie. W ten sposób unikniemy także rozmiękania podłoża i tworzenia się kolein. Przed wysypaniem kamienia zalecane jest ułożenie geowłókniny, co powoli uniknąć mieszania się kruszyw z gruntem rodzimym. Za pomocą geowłókniny można także oddzielać poszczególne frakcje.

Copyright © 2024 Adviser Solutions Sp. z o.o.. All Rights Reserved. | Polityka cookies | Designed by Lapid.pl